środa, 21 grudnia 2011

Trochę inny kocyk

Eine etwas andere Decke
Ich bin kein großer Winter-Fan, da ich sehr schnell friere. Um das zu vermeiden, habe ich mir bisher eine warme Strickjacke angezogen und meine Beine mit einer Decke zugedeckt - es war mein winterliches Abendritual. Jetzt kam ich auf die Idee, eine Strickjacke mit einer Decke zu kombinieren und so ist meine Jacke (Schnittmuster: Burda 8/2011) entstanden - als Stoff für diese hat mir nämlich eine Fleecedecke gedient.
Należę do osób zimnokrwistych i strasznie nie lubię marznąć zimą. Aby tego uniknąć, wieczorami chętnie narzucam na siebie sweter i przykrywam swoje dolne kończyny kocykiem - taki mój kanapowy rytuał. Przyszło mi do głowy, żeby sweter i kocyk połączyć w jedno i uszyłam narzutkę (wykrój z bodajże sierpniowej Burdy) z polarowego kocyka. Kocyk był niewielkich rozmiarów, dlatego narzutka nie jest wykończona tak, jak należy, a rękawy są dosztukowywane. Mimo pewnych niedociągnięć kosmetycznych narzutka spełnia swoją funkcję - ogrzewa mnie jak należy :)

3 komentarze:

 1. Cały czas podziwiam ten kołnierz, super- zresztą na forum już pisałam, że ja się z podobnym męczę już jakiś czas:(

  OdpowiedzUsuń
 2. Też szyłam tą narzutkę, tylko z cienkiej dzianiny, więc jako zmarźluch w tej chwili przydałaby mi się w wydaniu polarowym:))) Krój jest świetny, prawda?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja skusiłam się na uszycie tej narzutki, ale miałam problemy przy rękawach, nie wiedziałam jak mam jednocześnie zszyć rękaw i "dalej", opis w Burdzie nie pomógł, ale jakoś poszło...może spróbuję jeszcze raz z cieńszego materiału.

   Usuń